Caught in the bad romance

3. srpna 2012 v 17:28 | Joli |  Glee
Ahojte.

Na páté kapitole Skrytého nepřítele stále pracuji, proto ještě dnes přicházím s jednou ze svých starších povídek. Tentokrát je to Caught in the bad romance.

Název: Caught in the bad romance
Autor: Joli
Překladatel: -
Seriál: GLEE
Žánr: Out Of Character
Páry: Kurt/Blaine
Postavy: Kurt Hummel, Blaine Anderson, David Karofsky, Azimio Adams, Burt Hummel
Věk: neomezeno
Délka: jednorázovka
Časová osa: po díle 1x20 "Theatrically", zmíněny jsou pak narážky na některé další díly
Stav: dokončené
Synopse: Co když rozhodnutí šikanovat Kurta není z Karofskyho hlavy?Poprvé Kurta spatřil v tom velkém obchodním centru. Vešel do jednoho z krámků a doprovázela ho jedna drobná Asiatka a jedna hodně vysmátá černoška. Očividně si ti tři spolu skvěle rozuměli. Jak pozorovatel zaslechl, trio kamarádů se bavilo o Lady Gaga a jakémsi vystoupení. A jak si pak bylo možné všimnout, chlapec si s oběma dívkami později koupil několik věcí, které se nápadně podobaly šatníku výše zmíněné zpěvačky, o které se ti tři neustále bavili. Jak si mladík, který je celou dobu sledoval, vydedukoval, cíl jeho zájmu - tmavovlasý modrooký chlapec (dívky ho očividně nezajímaly) - byl členem nějakého středoškolského sboru, který se zrovna zabýval Lady Gagou. A jak také poznal na první pohled, ten kluk je gay. Jako já! A nevypadá vůbec zle. Musím ho poznat.

Sledoval Kurta až domů. Pokud to tak mohl říct, měl štěstí, že Hummelovic sousedé byli milí a sdílní lidé, protože se o mladém gayovi dozvěděl spoustu zajímavých věcí. A i když ho znal sotva několik desítek minut, a to ještě jen od pohledu, věděl, že musí Kurta poznat osobně. Samozřejmě tak, aby nepojal podezření, a vše vypadalo tak, že je dohromady svedla náhoda. Asi jsem se zamiloval. A pak mladíka napadla ďábelská myšlenka.

* * * * * * * * * *

Kurt procházel chodbou ve svém blýskavém Lady Gaga outfitu a vedle něj kráčela Tina, která nadšeně vyprávěla, jak jí její bublinkový model zvedl sebevědomí poté, co jí ředitel Figgins zakázal nosit upíří oblečení.
"Miluju nosit bublinky! Vyjadřuje to jinou část mého já! Protože přesto, že jsem strašně stydlivá a posedlá smrtí, jsem taky výbušná jako láhev šampaňského."
Kurt ji s úsměvem poslouchal. Dokud se však neobjevil Karofsky se svým kamarádem Adamsem a nenatlačili je na školní skříňky. To, že strkali do něho, na to byl již Kurt zvyklý, ale aby strkali i do holek? Ne. Musel se ozvat.
"No dovol? Co tím jako sleduješ?"
"Cos to říkal?"
"Slyšel jsi mě. Mě si klidně dobírejte, ale nebudete házet s holkou."
"Poslední dobou už v tom nevidím žádný rozdíl. Gaga nám rozhodně hlavu nemotá," poznamenal Adams.
"Oblíkáš se jako pošuk, a pak se tu vystavuješ," přidal se Karofsky. "Já na to nehodlám celý den koukat! Vypadá to dost divně a mě z toho bolí oči."
"Takže pokud chceš vynikat, zajdeš z Gapu nakupovat do Banana Republic."
"Tomuhle se říká teatrálnost," nenechal se odbít Kurt. "Ukazujeme tím, kdo jsme. Je to úplně to samé, jako když vy dva přijdete do školy ve fotbalovém dresu. Taky se předvádíte. My máme právo to dělat taky."
"Víš ty co? Až se tu příště budeš zase předvádět jako šašek z cirkusu, tak se nediv, že se má pěst vyjádří na tvém obličeji," zdůraznil svá slova Adams ránou pěstí do skříňky. "Jasný? Koukej ze sebe tu šílenost z krepáku sundat."
"Jdeme," kývl na něj Karofsky a oba fotbalisti se vydali chodbou pryč.
"Abyste náhodou nezmeškali stříhání v levném kadeřnictví!" Zavolal za nimi Kurt.
"Bacha na jazyk, buzíku!"
"Víš ty co, slečinko? U takového holiče se objednávat nemusíš. Trapáky jako ty berou na počkání," zasmál se Karofsky, plácl si se svým kámošem, a pak oba odešli.

* * * * * * * * * *

Kurt z toho dvakrát nadšený nebyl. Chápal, že Gaga styl je opravdu kontroverzní, nicméně si za tím stál. Měl na to právo, oblíkat se jak chtěl. Stejně tak jako jeho kamarádi ve sboru, kteří na to často dopláceli stejně jako on. Nicméně neměl ani tušení, že časem se Karofsky zaměří jen a jen na něj. A rozhodně to nebude kvůli stylu oblékání.

Než skončil školní rok, začal si Kurt pomalu uvědomovat, že útoky od Karofskyho schytává z celého sboru nejvíc.

* * * * * * * * * *

Prázdniny uběhly podle Kurtových představ. Užil si je tak, jak si naplánoval. Karofskyho za celé ty dva měsíce nepotkal ani jednou, takže když se v září vracel na McKinley, byl plný vnitřní síly a rovnováhy, která mu dodávala odvahy postavit se úplně každému. Navíc se těšil na děcka ze sboru, protože si musel chtě nechtě přiznat, že mu všichni přirostli k srdci.
První, co ho však při vstupu do školy čekalo, byl zvědavý reportér Jacob, který ho s kamerou pronásledoval až na pánské záchody. A když pak Kurt otevřeně mluvil na kameru a vyzýval všechny, kdo by s ním měli problém, aby mu to řekli přímo do obličeje, nemusel čekat příliš dlouho, protože mu ve tváři přistála ledová tříšť.
Takže se toho nakonec nezbavím ani letos. Super!, pomyslel si Kurt, když pak odcházel na první hodinu. A tak celý rok začal tam, kde ten předchozí skončil.

* * * * * * * * * *

Krom toho, že se musel Kurt každý den vyrovnávat s tím, že si na něj Karofsky zasedl, byly tu další věci, kterými zaměstnával svoji mysl - ať už to byl fakt, že byl pořád osamělý, nebo to, že se z Finna díky vztahu jejich rodičů stával pomalu jeho brácha. Občas nevěděl, jak se k němu chovat. Už jen proto, že byl do něj kdysi zamilovaný. Ano - oba se již přes to dokázali přenést, ale Kurt na to pořád musel myslet. Ať už tak či onak, bylo mu jasné, že z Finna nikdy nebude nic víc, než jeho kamarád.
Další starosti se pak nakupily, když jeho táta dostal infarkt a Kurt se pak o něj musel starat, když Burta propustili do domácího ošetřování. A tak si ani nevšiml, že je pořád někým sledován. Mladíkem, kterého měl brzy potkat a který plánoval, že se z nich po jejich setkání stanou nejlepší kamarádi. Který pořád tak nějak doufal, že se do něj Kurt časem zamiluje. Tak jako se on zamiloval do Kurta. Byl rozhodnut ho získat pro sebe. A neváhal použít všech dostupných prostředků k tomu, aby svého cíle dosáhl.

* * * * * * * * * *

A pak ten den přišel. Ten den, na který kudrnatý mladík čekal. Věděl, že stejně tak jako jeho sbor musel i ten Kurtův dostat dopis s tím, které glee kluby se proti sobě utkají ve výběrovkách. A on si byl jistý, že se Kurt přijde na daltonské Slavíky podívat. Už jen kvůli tomu, co se o Daltonu říkalo. Je to škola pro gaye. A ač to nebyla pravda, Karofsky šikanoval Kurta takovým způsobem, že si hnědovlasý mladík určitě musel uvědomit, že pokud se tohle o Daltonu říká, tak ať to byla pravda nebo ne, určitě se tam ke gayům musejí chovat jako ke každému jinému. Na rozdíl od McKinley.

* * * * * * * * * *

"Ehm. Ahoj. Mohl bych se tě na něco zeptat? Jsem tady nový," zastavil Kurt na schodech jednoho z mladíků.
"Ahoj. Jsem Blaine," představil se oslovený chlapec.
"Kurt. O co tu běží?"
"Slavíci. Občas udělají neplánované vystoupení v posluchárně čtvrťáků. A zbytek školy je okamžitě na nohou," vysvětlil Blaine s úsměvem.
"Počkej, to je místní sbor tak populární?"
"Jo, Slavíci jsou zdejší hvězdy. Pojď, znám zkratku," vzal Blaine Kurta za ruku a spolu se vydali do posluchárny.

* * * * * * * * * *

"Vedeš si vážně dobře," pochválil Blaine Karofskyho, když se toho dne setkali.
"Jo. Ale abych pravdu řekl, přestává se mi to líbit. Nejradši bych toho nechal. Nebaví mě pořád na něj čekat a strkat furt do něj a tak podobně. Co z toho sakra mám? Ještě mě z tý školy vykopnou. A to jen kvůli tobě."
"Víš, co z toho máš? Nikdo se nedozví, že jsi gay. Kurt to na tebe neřekne, protože se tě bojí. A já to neřeknu, protože budeš od té dobroty a náš plán dotáhneš do samýho konce. Až bude Kurt na Daltonu, tvoje práce skončí. Už nebudeš muset nikoho strkat a polejvat ledovou tříští, protože Kurt bude můj. Jakmile ale přestaneš plnit svoji část naší malé úmluvy, celá tvoje škola se dozví o tvé orientaci. A to přece nechceš. Nebo jo?" Usmál se triumfálně Blaine. Měl Karofskyho v hrsti. Pak se otočil na podpatku a odešel.

* * * * * * * * * *


"Finne, prostě mi věř," přesvědčoval Kurt svého budoucího nevlastního bratra. Jako hlavní organizátor svatby si byl jistý, že jeho program byl naprosto perfektní. "Svatby plánuju od dvou let. Moje figurky Power Ranger se vzaly a rozvedly už tolikrát a v takových kombinacích, že připomínaly skupinu Fleetwood Mac."
"Kdybych to tam rozbalil, budu vypadat jako pěkný hřebeček," usmál se nakonec Finn.
"Naprosto," souhlasil Kurt.
"Díky. Dohodnuto," odpověděl fotbalista a s úsměvem na rtech odešel. Kurt se postavil čelem ke své skříňce. Vzal si z ní umělohmotné postavičky novomanželů a skříňku zavřel, když náhle vycítil něčí přítomnost. Otočil se.
"Nechci, abys byl tak blízko mě..." hlesl přidušeným hlasem a díval se Karofskymu do obličeje, zatímco vystrašeně couval vzad. Karofsky šťouchnul do Kurta pravým ukazováčkem a když se oba zastavili, popadl ty figurky, co Kurt držel v ruce.
"Tohle si vezmu, jo? Díky," řekl pak. Poté se vzdálil a nechal vyděšeného Kurta stát u skříněk. Plán mu vycházel tak, jak chtěl. Respektive... tak, jak Blaine chtěl.

* * * * * * * * * *

Vypadalo to, že krize je zažehnána a on bude moci v klidu dokončit střední školu. Nebo aspoň minimálně daný školní rok. Karofsky byl vyloučen a on si oddechl. Připadal si najednou tak bezpečně. Svobodně. Volně. Věděl, že mu nic nehrozí a po dlouhé době se zase ve škole usmíval. Ne, že by byl ušetřen posměškům a přiblblým narážkám na svou osobu, ale nikdo ho neohrožoval tak, jako Karofsky.
Nyní upíral všechnu svoji pozornost k otcově svatbě, která se blížila čím dál víc. Těšil se na ni víc, než na cokoliv jiného. Cítil se šťastný. A všichni to na něm viděli. Nikdo však nevěděl, že tenhle pocit štěstí se brzy rozplyne jako dým.

Od svatby neuběhlo dlouho a Kurt se dozvěděl, že školní rada neuznala Karofskyho vyloučení a že se tedy ten násilník následujícího dne opět vrátí na McKinley. Kurt vypadal, že se brzo zhroutí. Tohle je snad zlý sen. To je snad zlý sen., opakoval si pořád v hlavě a měl opravdu co dělat, aby se před rodiči a dočasně zvolenou ředitelkou Sylvesterovou nerozbrečel. Jeho otec si však všiml, že ve svém nitru svádí tuhý boj. A v tu chvíli byl rozhodnutý jednat.

"Kurte," oslovil pak Burt svého syna na chodbě. "Počkej chvíli. Chtěli bychom si s tebou o něčem promluvit."

* * * * * * * * * *

Na jednu stranu byl Kurt nešťastný z toho, že musel na rychlo opustit New Directions a své kamarády. Co ho ale těšilo, byl fakt, že na Daltonu ho nikdo nešikanoval. Všichni k němu byli neskutečně hodní, milí, přátelští. A navíc, měl tam někoho, na koho se mohl kdykoliv obrátit. Někoho, kdo zažil něco podobného, co on sám. Šikanu. Měl tam Blaina, který se mu zamlouval hned od začátku. Oblíbil si ho a stávali se z nich opravdu velmi dobří přátelé. Jak si Kurt uvědomoval, Blaine byl první kluk, se kterým měl tak hluboký přátelský vztah. Třeba to časem přeroste v něco víc, napadlo ho jednou. Musel se té myšlence pousmát, ale rozhodně se jí nebránil. Tedy až do dne, kdy náhodou nechtěně vyslechl rozhovor mezi Blainem a Karofskym.

* * * * * * * * * *

"Tak jsi to nakonec zvládl," usmál se Blaine na Davida. "A navíc jsi z toho vyvázl dobře. Nevyloučili tě. Dopadlo to tak, jak mělo. Ty jsi vyštval Kurta z McKinley a já ho mám teď pro sebe."
"Fajn. Já svou část plánu splnil. Teď je řada na tobě."
"Neboj se, umím držet slovo. Nikomu to neřeknu, že jsi gay. Opravdu."
"Jen jsem zvědavej, jak ho donutíš, aby tě miloval. A aby nezjistil, že jsi to všecko vymyslel ty, jen proto, že jsi ho chtěl mít na blízku, protože ho miluješ."
"Neboj se. To zařídím. Mám úžasný vliv na lidi. Navíc, i kdyby se to Kurt dozvěděl, na McKinley se už nevrátí, protože tam jsi ty a je z tebe dokonale vystrašenej. A aby přestoupil na jinou školu? To se nestane. V Limě jiná střední není a Dalton je jediná škola v okolí, která nabízí i ubytování. Všude jinde by to měl na dojíždění tak daleko, že je to vlatně nezrealizovatelný, aby odešel jinam. Zůstane prostě tady. Se mnou. A že by se do mě nezamiloval? Nemožné. Bude mě milovat. Sám od sebe," zachechtal se Blaine.
"Jak myslíš," zakroutil Karofsky hlavou a odešel.

Kurt, který stál za rohem budovy a celou dobu ty dva poslouchal, se svezl na zem, složil hlavu do dlaní a nechal slzy, aby mu tekly po tvářích. Blaine... já ti věřil..., promítlo se mu v hlavě, když si uvědomil, že ten kluk, kterého do té doby považoval za svého nejlepšího kamaráda, ho zradil. Veškerou šikanu plánoval on. Jen aby ho dostal na Dalton a mohl ho tak mít pod svým dohledem.
V tu chvíli si modrooký chlapec vybavil ten moment, kterým to všecko začalo. To období, kdy se začal Karofsky postupně zaměřovat jen a jen na něho. Na ten týden, kdy s New Directions měli týdenní zadání Lady Gagu. Kurt si vzpomněl na písničku, kterou s holkama zpíval, a uvědomil si, jak je v tu chvíli ten text pravdivý. I'm caught in the bad romance.

THE END
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Karin | 2. února 2017 v 13:48 | Reagovat

Pěkné ale mohlo z toho byt i více dílovka. :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama