V ohrožení - 4. kapitola

16. září 2011 v 16:30 | Joli |  StarGate
V ohrožení - 4. kapitola


Co to sakra znamená?, nadával Jack. Okamžitě vstal ze svého místa, stejně jako jeho kolegové, a společně pak vyšli ven z kupé. Jak si všimli, nebyli jediní.

"Pane, myslíte si, že je to součást jejich plánu? Donutit strojvedoucího, aby zastavil jinde než na zastávce?" zeptala se potichu Carterová, když si byla jista, že v jejich dosahu není nikdo z Aliance, kdo by mohl prokouknout, že o nich lidé z SGC vědí.
"Myslím, že ne. Když se podíváte na jejich členy, vypadají, že taky neví, proč jsme zastavili. A navíc, nenapadá mě důvod, proč by měli zastavovat jinde, než na zastávkách. Měli bychom každopádně zjistit, co se děje. Carterová, pojďte se mnou. Teal'cu, Danieli - vy zůstaňte tady."

Sam s Jackem se vydali směrem k lokomotivě. Cestou se snažili pochytit, o čem se baví jednotliví členové Aliance v naději, že se dozví něco, co by jim mohlo pomoci. Občas se taky podívali z okna, jestli něco nezahlédnou. Nic z toho však zatím nevedlo k vysvětlení, proč vlak zastavil.

Čím víc se blížili lokomotivě, tím členů Aliance přibývalo. Jak jinak, zabrali si přední vagóny pro sebe. Ostatní vagóny jsou pro zbylé cestující a jen občas je tam někdo od nich. Pro jistotu. Zatímco Jack přemýšlel, procházeli již dalším vagónem. Zbývali jim poslední dva k tomu, aby se dostali ke strojvedoucímu, když zaslechli vzrušené hlasy.

"Zrovna dneska. K našemu cíli chybí už tak málo a on se musí kvůli rozvodněný řece probořit most, přes kterej jedeme. Tohle zdržení nás může stát všechno."
"To není jediný problém, co tu máme."
"Co tím myslíš, Jerry?"
"Už vím, kdo byli ti lidé, které jsme s Micahem načapali v nákladním vagónu. U goau'ldích larev."
"Kdo?"
"Toho černocha sice neznám, ale ten druhý... je můj bratr Jack."
"Jack O'Neill?"
"Ano."
"Jestli je to on, tak ten, co s ním byl, je Teal'c. A když tu jsou oni dva, určitě někde ve vlaku budou i ta Carterová s Jacksonem."
"Znáš je?" Zeptal se Jerry svého společníka.
"Ano. To je SG-1. Vědí o nás."

Rozhovor utichl. Jack si se Sam vyměnili pohledy, okamžitě se otočili na podpatku a vydali se zpět.

"Musíme dát vědět zbytku z SGC a okamžitě jednat," řekl Jack polohlasně. Sam jen přikývla. Oba se snažili vypadat nenápadně.

"Kam si myslíte, že jdete?" Ozvalo se náhle za jejich zády. Plukovník a jeho podřízená se zastavili. Nebylo je třeba oslovit jménem, aby věděli, že ta otázka platí pro ně. Otočili se čelem k muži, který na ně promluvil. Jack v něm poznal svého bratra.

"Jerry..." hlesl plukovník. Pořád tomu nechtěl věřit, že zrovna jeho bratr, od něhož před nedávnem dostal to psaní, je členem Aliance.
"Ano, Jacku. Jsem to já. Dostal jsi ode mě ten dopis?"
"Dostal," přikývl O'Neill. "Je to pravda?"
"To, že mám rakovinu? Ano. Je to pravda. Umírám. A tohle je moje šance, jak se zachránit."
"O čem to mluvíš?" nechápal Jack.
"Pokud se nám to podaří dotáhnout do konce, jakože v to pořád doufáme, zachrání mi to život. Dostanu larvu goa'ulda, která mě vyléčí. Za to, že budu sloužit svému pánovi."
"To přece nemůžeš myslet vážně..."
"Ale ano, Jacku. Můžu. Ten dopis jsem ti napsal proto, že jsem to tak opravdu myslel. Chtěl jsem se s tebou rozloučit aspoň takhle. Nikdy mě nenapadlo, že budeš sloužit v SGC a že se tu takhle potkáme. Že budeš stát proti mně a budeš nás chtít zastavit."
"To se mu však nepodaří. Ani nikomu jinému z SGC," poznamenal kdosi. Jack na něho neviděl, ani Carterová. Muž, stojící doposud kdesi vzadu za svými muži, udělal několik kroků, propletl se mezi členy Aliance a postavil se před plukovníka. Jack však věděl, že ten hlas zná. A nemýlil se.
"Harry Maybourne. No to se mi snad jen zdá."
"Jacku, Jacku... opravdu nevím, čemu se divíš."
"Už máš v hlavě svýho hadího kamaráda, nebo na něj ještě čekáš?"
"Kdy už konečně přestaneš s tou jízlivostí?"
"A kdy se ty konečně naučíš odpovídat na otázky?" usmál se Jack. Harry jen sklonil hlav, a když ji narovnal, viděl plukovník, jak Maybournovi zažhnuly oči.
"Ano. Už jsem se s hostitelem spojil," řekl goa'uld. Poté se otočil ke svým mužům a řekl jediné slovo: "Zabít."

epilog - zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama