V ohrožení - 2. kapitola

16. září 2011 v 16:28 | Joli |  StarGate
V ohrožení - 2. kapitola


Po dvou hodinách cesty Jack rozhodl, že je konečně čas udělat první kroky jejich operace, a tak tedy začal s rozdělováním úkolů.

"Carterová. Vy s Danielem projdete celý vlak. Vemte si s sebou seznam cestujících, co nám poslal Hammond. Zjistěte, kdo všechno tady je, jestli je tu někdo navíc, a tak podobně. Já s Teal'cem se vydáme do nákladních vagónů obhlídnout, co si Aliance veze s sebou. Sejdeme se pak tady v kupé, je to jasné?"
"Ano, pane," kývla Sam. S Danielem pak vyšli ven a začali zjišťovat stav cestujících. Jejich štěstí bylo, že rychlík nestavěl v každé stanici, tudíž měli Carterová s Jacksonem dostatek času na to projít celý vlak dřív, než zastaví na další zastávce a cestující se případně vymění - pokud vůbec. Věděli, že většina z těch, co patřili k Alianci, nastoupili již v Coloradu, tudíž bylo během cesty možné sledovat jejich činnost a pohyb.
Jack s Teal'cem vyšli mezitím na chodbu a vydali se opačným směrem než jejich dva kolegové. Pomalu prošli celým vlakem a snažili se působit nenápadně. Když dorazili do posledního vagónu, který byl určen cestujícím, zjistili, že k jejich štěstí v něm nebylo příliš lidí. Prošli uličkou kolem pěti kupé a zkusili otevřít dveře, které dělily danou část vlaku od nákladních vagónů. K jejich údivu šly dveře otevřít docela lehce.

"Třeba si to tak zařídili lidé z Aliance, aby mohli během cesty kontrolovat svůj náklad," přemýšlel Jack nahlas. Teal'c jen přikývl na souhlas.
"Tak fajn," pokračoval Jack. "Pojďme dovnitř. Hlavně nenápadně. Musíme si pospíšit. Poslední, co potřebujeme, je aby nás tam načapali, jak tam okouníme."

Jack se postavil do dveří vagónu, v němž se nacházel, a natáhl se ke dveřím nákladního vagónu. Pokusil se je otevřít a úspěšný byl i tentokrát.

Jde to až příliš lehce, to se mi nějak nezdá, napadlo Jacka v duchu. Snad to není past, pomyslel si ještě, než přešel spoj mezi vagóny a vešel. Teal'c ho následoval, a když byli oba uvnitř, zavřeli za sebou. Rozhlédli se kolem sebe a zjistili, že polovina vagónu je plná přepravních beden vyrobených z kovu. Všechny byly pečlivě zapečetěné. Oběma příslušníkům SGC bylo jasné, že jsou majetkem Aliance.

"Musíme zjistit, co je uvnitř," rozhodl Jack, nečekal ani na Teal'covu reakci a přistoupil k nejbližší bedně. Prohlédl si ji zblízka a přemýšlel, jak se co nejrychleji a co nejefektivněji dostat dovnitř, aniž by předmět poškodil. Nikdo z Aliance nesměl přirozeně vědět, že si obsah prohlížel někdo nepovolaný.

"Asi to už mám," řekl spěšně O'Neill a začal se dobývat dovnitř. Chvíli s tím zápasil, ale nakonec se mu s Teal'covou pomocí podařilo uvolnit panty natolik, že mohli pohodlně odsunout víko, pod nímž se již skrýval obsah bedny.

"To se mi snad jen zdá," hlesl Jack, když viděl, že bedna obsahuje prosklenou nádobu s jakýmsi roztokem, v němž bylo udržováno naživu několik mladých larev goauldů, které čekaly na svého hostitele.
"Přece jen to je pravda," podotkl Teal'c, který od odchodu z kupé poprvé promluvil.
"Jo, předpokládám, že hadi jsou i ve zbytku těch beden. Zdá se, že si Aliance hodlá udělat z lidí svoji vlastní jaffskou armádu, aby pak měli dostatečný počet vojáků, až sem dorazí Vládci."

Zdálo se, že Jack chce ještě něco dodat, ale náhle oba zaslechli zvuk otevírajících se dveří.

"Někdo sem jde," řekl Jack polohlasně a rychle bednu zavřel a zajistil pantem. Chtěli se s Teal'cem schovat, ale bylo pozdě, protože se otevřely dveře nákladního vagónu a vstoupili do nich dva muži.

"Co tady děláte?" Zeptal se jeden z nich a prohlížel si pozorně jak Jacka, tak Teal'ca.
"Ehm. Vezeme si s sebou náklad a chtěli jsme ho zkontrolovat. Právě jsme se vraceli zpátky," zkusil se Jack vymluvit a doufal, že ne všechny nákladní vozy obsahují majetek Aliance. Štěstí mu opět hrálo do karet.
"Promiňte, že jsme vás tak překvapili," odpověděl muž. Jack si byl téměř jistý, že oba patřili k Alianci, jen se snažili chovat nenápadně.
"V pořádku, nic se neděje," usmál se plukovník a spolu s Teal'cem se vydali zpět do svého kupé. Když však procházeli kolem Aliančníků a Jack se podíval na muže, který je oslovil, cosi v něm hrklo. Muž byl o trošku menší než on, štíhlé postavy, očividně mladší, vlasy měl hnědé, ač se již na několika místech objevilo pár stříbrných míst a oči... ty oči, kde já je jen viděl?
To byla myšlenka, která se Jackovi honila v hlavě, dokud nedorazili s Teal'cem do kupé, kde již čekali Sam s Danielem. Nemohl si vzpomenout, ale byl si jistý, že toho muže znal.

3. kapitola - zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama