V ohrožení - 1. kapitola

16. září 2011 v 16:27 | Joli |  StarGate
V ohrožení - 1. kapitola


"Tak jsme tady. Je všechno připravené?" Zeptal se Jack následující den svých kolegů, když se s nimi setkal na nádraží v Colorado Springs.
"Ano, pane. Nevím, jak je to možné, ale generálu Hammondovi a jeho vyjednávacímu týmu se opravdu podařilo převědčit spoustu cestujících, aby tím vlakem nejeli. Jejich místa zaujmou naši lidé, kteří budou samozřejmě v převlečení."
"Super. Hammond je prostě třída," usmál se Jack. "Už jsou všichni na svých postech?"
"Ano, teď už musíme nastoupit jen my. Jen pořád ještě nevíme, v jakém kupé budou sedět ti, co mají celou věc na starosti."
"A to musíme během cesty zjistit," odpověděl Daniel. "Pojďme. A hlavně nenápadně."

SG-1 se vydala napříč nádražní halou směrem k nástupištím. Když se pak ti čtyři dostali na perón nástupiště číslo tři, vydali se podél čekajícího vlaku dál až k vozům první třídy.

Jak již věděli dopředu, celá cesta měla trvat dva dny a noc. Vlak měl namířeno do Kanady, do míst, která byla řídce obydlená. Cestou je čekalo jedno přepojování vagónů, takže celému týmu bylo jasné, že pokud členové nepřátelské organizace něco s sebou vezou, jako že ano, musí to mít schované ve vagónech, které absolvují celou cestu z Colorada až do cílové stanice.

Členové SG-1 nastoupili do příslušného vagónu, pomalu se vydali uličkou a než se usadili do jednoho z prázdných kupé, pozdravili se nenápadně s pár lidmi z osazenstva SGC, kteří měli co dočinění s nadcházející událostí. Jak byli domluveni, celá akce se měla rozjet pozvolna.

V kupé za sebou zavřeli dveře a udělali si pohodlí. Mlčeli a jen se dívali z okna na spěchající lidi. O chvíli později amplion ohlásil odjezd vlaku. JEJICH vlaku. A skutečně, o pár vteřin později bylo slyšet, jak se postupně uzavírají dveře a celý vlak se dává pomalu do pohybu.

"Tak a můžeme začít," usmál se Jack.
"Myslím, že bychom si měli ještě jednou projít všechny informace a průběh plánu než s čímkoliv začneme," navrhla Carterová a podívala se na všechny okolo.
"Souhlasím," přikývl Daniel a vytáhl ze své brašny tlustý fascikl. "Jak víme, podle dostupných informací, má být tato Aliance, jak si ti lidé říkají, ještě horší než NID a Společnost. O NID je známo, že ač její oficiální činností měl být dohled nad tajnými vojenskými projekty, podle neoficiálního programu někteří členové pomocí druhé brány často chodili na cizí planety a kradli mimozemské technologie, které chtěli použít ve svůj prospěch. Víme, jak to s nimi dopadlo."
"Jop, šedivé prdelky zasáhly," ušklíbl se plukovník.
"Někteří odpadíci NID se pak stali členy Společnosti," pokračoval Daniel nedbaje Jackovy poznámky, "která pak pokračovala v práci NID. Oproti NID však nejen, že si tato skupina přivlastňovala technologie, snažila se i zlikvidovat Goa'uldy. Svým způsobem, samozřejmě. Co se týče Aliance, je to ještě horší."
"Jo, víme, o co se snaží. A tato cesta do Kanady má být posledním krokem k tomu, než rozpoutají paniku mezi lidmi a vyvolají mezigalaktickou válku, jejíž hlavní centrum bude tady. Okolo naší planety."
"A proto jsme tady, Musíme je zastavit dřív, než k tomu všemu dojde," usmála se Sam, ačkoliv jí příliš do smíchu nebylo. Představa toho, že by se Alianci podařilo splnit své cíle, jí naháněla strach.

Když o třicet minut později dokončili své repete ohledně všech detailů, ponořil se každý do svých myšlenek.

Jack se nemohl nezabývat nic jiným, než svým bratrem. Pořád se mu v hlavě vybavovala ta scéna, kterou se jejich vztah tak pokazil. Oba byli viníky, oba mohli za to, že se tak pohádali. Přesto to však byl jeho mladší bráška. A tak doufal, že se následující akci podaří vyřídit rychle a dobře. Aby se pak mohl vydat za Jeremym. To ale Jack ještě nevěděl, že setkání nastane už brzy. Velmi brzy.

2. kapitola - zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama