Tanec v dešti (část 3)

9. září 2011 v 17:15 | Joli |  StarGate
Tanec v dešti - část 3.


(u generála na oslavě)

Bylo k šesté večerní a na generálovu oslavu se začali sjíždět první lidé. Okolo půl sedmé přijela i Sam. Vystoupila z auta a šla ke dveřím. Zazvonila, dveře se otevřely a v nich stál generál Hammond. Uvedl Sam do domu a nechal ji, aby se připojila k ostatním.

Oslava u Hammonda probíhala v plném proudu. Jack s Daniel a Teal'cem přišli něco po 19. hodině a zábava již nabírala obrátek. Všichni tančili, popíjeli a hlavně se bavili. Jack se díval skrz dav a hledal jednu jedinou osobu, kterou ale nikde neviděl. Povzdychl si a šel s ostatními pozdravit generála. Právě když byl v družném hovoru s pár vojáky, cítil, jakoby se někdo na něj díval. Rozhlédl se po pokoji a uviděl ji. Stála u krbu v nebesky modrých letních šatech, které jí perfektně ladili k očím. Byla nádherná, ale když se jejich oči střetly, oba najednou uhnuli pohledem. Jack šel ke stolku s alkoholem a Sam šla pozdravit Daniela a Teal'ca.
Bylo pár minut po 22:00 a Jack se odhodlal, že si půjde se Sam konečně promluvit. Rozešel se do davu a hledal ji. Po chvíli ji našel u baru, jak si povídá s majorem Davisem, ale než za ní stačil dojít, tak ji major požádal o tanec a Sam, která si všimla přicházejícího Jacka, jen přikývla, aby se vyhnula rozhovoru s ním.

Třetí písnička a stále spolu tancovali. Jack už se na to nemohl dívat a vyrazil k nim.

"Majore Davisi, hledá Vás gen. Hammond, že prý je to naléhavé," řekl Jack a díval se přitom na Sam. Ta pohled odvrátila.
"Oh…děkuju pane," kývl Davis na Jack a otočil se k Sam. "Moc se omlouvám, Sam. Pokusím se to co nejdříve vyřídit, rád bych si s Vámi ještě zatancoval."
Jack zvedl typicky své obočí. "Majore měl by jste už jít, generál Hammond nerad čeká. Nebojte se já vás tady mezitím nahradím," usmál se a vtěsnal se mezi něj a Sam. Chytil její pravou ruku do své levé a druhou jí dal kolem pasu. Sam to bylo velice příjemné, ale byla na něj pořád tak rozčílená a potom, co teď udělal, jí vřela krev v těle ještě víc. Davis odešel a Sam se na generála podívala smrtícím pohledem.
"Co tohle mělo znamenat," rozlobila se, ale snažila se, aby nebyla moc hlučná.
"Potřebuju s Vámi… tedy s tebou mluvit," odpověděl Jack a přitáhl si jí blíž k sobě. Obličej měli pár centimetrů od sebe a dívali se vzájemně do očí. Tohle bylo na Sam moc. Jeho těsná blízkost jí podlamovala kolena. Cítila, jak mu jeho srdce zběsile tluče stejně jako jí, jeho dech, který vdechovala, a ty jeho čokoládové oči, pro které by udělala všechno. V tu na nic nemyslela a pomalu se přibližovala k jeho rtům. Jack se nehýbal, čekal až Sam udělá první krok. Jejich rty byly skoro už spojeny, když v tom najednou se ozvalo hlasité Zumbale el mambo pa' q mis gatas prendan los motores Gasolina. Po krásné pomalé písničce od Sarak Connor začala hrát Gasolina od Daddy Yankee - a kouzlo okamžiku bylo pryč. Sam si uvědomila, co se teď málem stalo, odtáhla se a utekla pryč. Jack tam stál uprostřed pokoje a díval se, jak od něj utíká. Pohlédl doprava a uviděl Teal'ca stojícího u rádia a v ruce CD Daddy Yankee. Tak za to ti Teal'cu opravdu děkuju, pomyslel si Jack a šel hledat svoji blondýnku. Naknec ji našel na terase jak se dívá na měsíc. Přišel k ní blíž.

"Sam, opravdu si musíme promluvit," zašeptal Jack a položil jí ruku na rameno.
"O čem chceš mluvit, Jacku?" otočila se k němu a on mohl v jejích očích vidět slzy.
"O nás, Sam," odpověděl a otřel jednu její slzu.
"O nás? My nikdy nemůžeme být spolu, Jacku. Víš to stejně dobře tak jako já." Uhnula hlavou, aby se jí Jack nemohl dotýkat.
"To není pravda. Nemohli jsme být spolu - dřív, ale teď ano."

Tohle Sam zaujalo a nevěřícně se na něj podívala.

"Když si byla zasnoubená s Petem, ničilo mě to. Žárlil jsem, ani nevíš jak. Už jsem nedoufal, že bychom mohli být někdy spolu. Omlouvám se, že jsem na tebe křičel, ale už jsem byl zoufalý. Svatba se blížila a mě se hroutil svět pod nohama."

Sam začala brečet ještě víc. Nemohla uvěřit tomu, co jí tu Jack právě říkal. Přistoupil k ní blíž a vzal její hlavu do rukou. Naklonil se k ní a slíbal jí jednu z jejích slz.

"Miluju tě, Sam. Už strašně dlouho a nedokážu být bez tebe už ani jednu minutu."

Tohle na Sam už bylo příliš. Rozplakala se naplno a silně generála objala. Jack neváhal a objal ji zpět. Po chvilce se Sam odtáhla a přiblížila svůj obličej k jeho.

"Taky tě miluju, Jacku, vždycky jsem tě milovala. A vždycky budu."

Po této větě neváhali ani minutu a políbili se. Byl to polibek plný chtíče, vášně, ale také lásky, kterou k sobě tak dlouho skrývali. Jejich jazyky se propletly a Sam zasténala. Jack se maličko odtáhl.

"Nepřesuneme se někam jinam?"

Sam zrychleně dýchala, takže nemohla ani mluvit. Jen kývla hlavou na souhlas. Jack ji ještě jednou políbil, chytil za ruku a oba s úsměvem na rtech odcházeli k autu. Ani jeden nemohli uvěřit tomu, že jsou spolu.
Po asi 15 minutách jízdy v autě, kde Sam hladila Jacka po ruce, konečně dorazili na místo. Jack zastavil, obešel vůz a jako gentleman pomohl vylézt Sam z auta. Políbil ji lehce na rty a šli spolu do generálova domu. Jakmile Jack zavřel dveře, Sam se na něj hned vrhla. Začala mu svlékat košili. Jack se tomu nebránil a sám nelenil. Rukama jí zajel pod tričko a ona mu zasténala do úst, když se jeho ruce dotkly její nahé kůže. Pomalu jí stáhl tričko a nepřestával ji líbat. Sam mu obtočila ruce kolem krku. Něžně ji vzal do náruče a opatrně položil na posteli v ložnici, kam se mu podařilo mezitím doklopýtat. Hladil ji na bocích, zatímco se mu snažila sundat košili. Když ten nepoddajný kus látky skončil na zemi, přejela Sam dlaněmi po Jackově chloupky porostlé hrudi, a pak mu obtočila své ruce kolem zad. Líbal ji na krku a tiskl ji k sobě.
"Sam..." zašeptal jí do ucha. Cítila jeho horký dech. Pomalu se zbavili posledních částí oblečení, co ještě měli na sobě. Leželi vedle sebe. Jack držel Sam v náruči a hladil ji po celém těle. Po chvíli se k nad ni něžně naklonil a políbil ji. Ona mu to vracela se vší grácií.

"Sammie, vážně to chceš?"
"Ano... chci," usmála se na něj.
"Seš si jistá? Já jen, že ještě před nějakým časem jsi byla zasnoubená a měla ses vdávat..."
"Jacku, Pete je moje minulost. Je to už za mnou. Nemysleme na to, prosím. Mysleme na přítomnost. V té jsi ty a já jsem šťastná. Miluj se se mnou, prosím..."

Jack ji něžně políbil. Zavřela oči a oddávala se tomu slastnému pocitu, když cítila jeho rty na těch svých. Když ji přestal líbat, otevřela oči. A v tu chvíli do ní opatrně vnikl.

* * * * * * * * * *
(následující den)

Do pokoje proudily slabé sluneční paprsky. Sam se během noci uhnízdila Jackovi na hrudi a spokojeně spala. Za to Jack už byl vzhůru už dobrých dvacet minut a pozoroval svoji krásku. Hladil ji něžně po zádech tak, aby ji nevzbudil. Když se probrala, políbil ji na tvář a zeširoka se na ni usmál. Chvíli leželi v obětí toho druhého. Okolo desáté začali oba mít hlad, a tak vstali, oblékli se a vyšli z domu s tím, že si zajdou do nedaleké cukrárny na snídani. Jaké to ale bylo nemilé překvapemí, když na Sam čekal venku Pete.

"Ehm... Pete? Co tadyděláš?"
"Co já tady dělám? Co tu děláš ty?"
"Do toho ti nic není."
"Ale ano, je a hodně..."
"Jak to myslíš?," nechápala Sam.
"No, aspoň jsem zjistil, co zatím stojí. Proč si mě nechceš vzít. Táhneš to s ním. Jak dlouho jste spolu?"
"O čem to mluvíš?"
"Jak dlouho jsi mě s ním podváděla?"
"Já tě s ním nepodváděla," hájila se blondýna.
"Myslíš, že ti to uvěřim?"
"Budeš muset..."
"Tak to máš smůlu," ušklíbl se Pete.
"Hele, my jsme spolu od včerejška..."
"To je jedno, stejně ses se mnou rozešla kvůli němu. Je to pravda??"

Neodpověděla.

"Tak je to pravda?"

Nedal jí ani čas odpovědět. Bylo mu jedno, jestli ho někdo uvidí. Udělal krok směrem k ní a uhodil ji do obličeje. Tohle Jack už nevydržel a vrazil Petovi jednu do zubů. Pete se postavil rovně a z ostra se podíval na Jacka.

"Vy se do toho nepleťte, vás se to netýká."
"To by ses teda divil, jak se mě to týká. Ještě jednou se k Sam přiblížíš, tak si mě nepřej. Je ti to jasný? A teď vypadni."

Pete vrhl na Jacka ještě jeden zlý pohled, a pak opravdu odešel.

"Děkuju, Jacku."
"Nemáš za co," usmál se generál.
"Ale ano. Kdybys tu nebyl, nevím, jak by to dopadlo. Nedokázala bych se mu ubránit. Jemu ne. Děkuju, že jsi mě chránil," schoulila se mu do náruče.
"Vždyť víš, že bych pro tebe udělal všecko na světě. To proto, že tě miluju," zašeptal Jack s úsměvem."
"Taky tě miluju," oplatila mu úsměv a jemně ho políbila.

* * * * * * * * * *

Milý deníčku,

tak je to tady. To, co jsem si nikdy nemyslela, že by se kdy mohlo stát. A ono se to přece jen stane. Jsem tak šťastná! Jako nikdy předtím. Budu se vdávat za toho nejdokonalejšího chlapa v celém vesmíru. Už se nemohu dočkat, až budeme stát v obřadní síni. Budu na sobě mít bílé šaty s vlečkou a on slavnostní oblek. Řekneme si své "ano", vyměníme prstýnky a dáme si své první manželské políbení. A oddávající pak řekne: "Představuji vám manžele Samanthu a Jacka O´Neillovi. Samanthu a Jacka O´Neillovi. Jsem tak šťastná!

THE END
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama