Sbohem.

9. září 2011 v 8:30 | Joli |  StarGate
Název: Sbohem.
Autor: Joli
Překladatel: -
Seriál: StarGate SG-1
Žánr: hurt
Páry: Sam/Jack
Věk: neomezeno
Délka: jednorázovka
Osa: po 7. řadě
Stav: dokončené
Synopse: Jack se loučí. Proč?


"Seržante Silere," oslovil doktor Jackson brýlatého muže, který šel chodbou proti němu.
"Ano, doktore?"
"Neviděl jste generála O'Neilla? Hledám ho již delší dobu a nemůžu ho najít. Musím s ním nutně mluvit."
"Naposledy jsem ho viděl zhruba tak před hodinou a půl. Vcházel do své kanceláře."
"Tam jsem teďka byl a Jack nikde. No nic, děkuju," usmál se archeolog na technika a vydal se chodbou dál. Náhle se však základnou rozlehl hlas z interkomu.
"Všechen personál na rozkaz generála O'Neilla do prostoru brány. Opakuji, všechen personál na rozkaz generála O'Neilla do prostoru brány."

Daniel se okažitě vydal na příslušné místo a stejně jako ostatní byl zvědavý, co se děje, že je Jack svolává do gateroom.

Když se v prostoru brány sešlo veškeré přítomné osazenstvo, čekalo se už jen na Jacka. V místnosti to hučelo jak v úle, jak všichni mezi sebou debatovali a vyměňovali si názory na to, co jim tak asi generál může chtít. Jakmile jejich velící konečně vešel, bylo náhle v místnosti hrobové ticho.

Jack beze slova prošel mezi svými podřízenými a zastavil se až na rampě. Poté se otočil ke všem přítomným. Jeho tvář měla zcela neutrální výraz a nešlo tak z ní nic vyčíst.

"Asi se ptáte, proč jsem vás sem svolal. Důvod je jednoduchý. Odcházím. Podal jsem rezignaci a dnes mi ji potvrdili. Zítra... zítra na základnu dorazí váš nový velící důstojník..."
"...Jacku, to přece..." hlesl Daniel. Stejně jako ostatní byl překvapený a zmatený. Nechápal.
"Danieli, prosím, nic neříkej. Jsem už rozhodnutý. Vše je vyřízené a nejde to vzít zpátky. Byl bych rád, abyste věděli, že mi bylo opravdu ctí s vámi se všemi pracovat. Vážím si vaší podpory, kterou jste mi za doby mého velení vyjadřovali. Nebýt vás, tahle základna by nedokázala plnit svůj účel. To, pro co byla vybrána. Nyní je však na čase, aby ji začal vést někdo nový..."

Jack se odmlčel. Chvíli to pak vypadalo, že ještě něco dodá, ale nakonec řekl jen tiché "Sbohem." a odešel z místnosti. Všichni za ním koukali jak opaření. Věděli, že poslední mise, které dal O'Neill zelenou, dopadla hodně špatně a že v ní přišli o spoustu lidí, ale nikdo netušil, že to generála tak sebere.

První, kdo se probral z toho šoku, že jejich velící z ničeho nic odchází, byl Daniel. Okamžitě se za Jackem vydal a pokoušel se ho zastavit, aby si s ním promluvil. Jack však na jeho volání nijak nereagoval, a tak doktoru Jacksonovi nezbývalo nic jiného, než ho následovat až do kanceláře, kam Jack mířil.

"Jacku, proč... jsi nic neřekl už dřív? Aspoň mě a Teal'covi?"
"Nebylo co, Danieli..."
"Podívej... vzalo nás to všechny. Sam byla naše nejlepší přítelkyně, stejně jako tvoje. A to, že... na té misi zemřela, je... já jen, že nejsi jediný, kdo tam ztratil někoho, koho považoval za součást rodiny..."
"Ale já neztratil jen ji, Danieli."
"Jak to myslíš?" nechápal archeolog. Když se podíval generálovi do očí, měl dojem, že v nich vidí slzy.
"Ona byla těhotná... se mnou..."

THE END
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama