Proč zrovna ona? - 8. kapitola

17. září 2011 v 12:03 | Joli |  StarGate
Proč zrovna ona? - 8. kapitola


"Navždy šťastni"

To, co se zdálo být více než nereálné, se nakonec stalo skutečností. Ten papír, který Sam s Jackem dostali, bylo oficiální povolení jejich vztahu. Ani jeden z nich nedoufal, že by se toho mohli ještě dočkat, ale opak byl pravdou. Byli do sebe zamilovaní už od prvního okamžiku. Nejdříve si mysleli, že je to snad jen fyzická přitažlivost, avšak po těch letech to přerostlo v opravdovou lásku.

Netrvalo ani rok a chystala se svatba.
Byla půlka června, týden před svatbou. Celý tým měl volno, a tak všichni pomáhali s přípravami, jak jen to šlo. Sam byla celá vystresovaná a nedokázala si vůbec představit, jak jí bude v onen den, na který se tak těšila. Strašně se bála, že se nic nestihne včas, a tak se ji všichni snažili uklidnit.
A bylo to tady. Den svatby. Janet pomáhala Sam s oblékáním. Šaty vypadaly na první pohled velice jednoduše, ale obléct si je zas tak jednoduché nebylo. Pak už jen nalíčit, naposledy se kouknout do zrcadla, zda-li je vše v pořádku, a mohlo se vyrazit. Obě kamarádky vyšly z pokoje. Nastoupily do auta a to je odvezlo ke kostelu. U dveří už čekal Jacob. Jakmile uviděl Sam, svou dceru, nadmul se pýchou.
"Sam, holčičko. Strašně moc ti to sluší. Jsem na tebe hrdý."
"Díky, tati," zčervenala Sam. Janet mezitím vstoupila do kostela.
"Tati, myslíš, že se mu budu líbit?" zeptala se nejistě.
"No jistě, že váháš. Jsi vážně nádherná."
"Jsem hlavně nervózní."
"Neboj, to je každá nevěsta. Hlavně, že jsi šťastná."
"Ano, to jsem."
"Půjdeme?"
"Ano."

Jacob nabídl Sam rámě a ta se do něj zavěsila. Vešli do hlavního sálu, který byl doslova přeplněný svatebčany. Jakmile je oba spatřili, povstali a začla hrát hudba. Otec s dcerou vyšli pomalým krokem vstříc oltáři, u jehož levé strany stál Jack. Ten celý vzrušený sledoval Sam, jak se k němu přibližuje. K němu a k jejich společnému životu. Mohl na ní oči nechat. Připadala mu tak krásná. Nádherná. Jejich oči se střetly, navzájem si poslali letmý úsměv. Když došli k oltáři, předal Jacob svou dceru muži, jehož tak milovala a chtěla s ním strávit zbytek svého života.
Otočili se k faráři. Ten se rozhovořil o manželství a o všem, co s tím souviselo. Sam ani Jack to moc nesledovali. Poté se farář zeptal na to, na co už oba dva tak dlouho čekali:

"Johnattane O'Neille, berete si zde přítomnou Samanthu Carterovou dobrovolně, budete s ní žít v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví, v bohatství i chudobě, dokud vás smrt nerozdělí?"
"ANO, BERU."
"Samantho Carterová, berete si zde přítomného Johnattana O'Neilla, budete s ním v žít v dobrém i zlém, v nemoci i ve zdraví, v bohatství i chudobě, dokud vás smrt nerozdělí?"
"ANO, BERU."
"Vyměňte si prstýnky."

Dívaje si navzájem do očí si vyměnili prstýnky.

"Je tu někdo, kdo je zásadně proti tomu, aby se tito dva lidé mohli stát manželi?"
Nikdo nic neřekl.
"Pokud ne, prohlašuji vás za muže a ženu. Smíte políbit nevěstu."

Jack objal Sam kolem pasu, přitáhl ji k sobě a něžně ji políbil. Ona mu polibek opětovala. Ruce mu dala okolo krku a polibek prohloubila. Když se od sebe odtáhli, jejich obličeje přímo zářily štěstím. Otočili se ke svatebčanům. Ti začali vstávat a šli poblahopřát novomanželům. Když pak všichni odcházeli z kostela směřujíc na zábavu, pošeptal Danny u východu Teal´covi:

"Konečně šťastni."

9. kapitola - zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama