Proč zrovna ona? - 6. kapitola

17. září 2011 v 12:01 | Joli |  StarGate
Proč zrovna ona? - 6. kapitola


"Mezník"

Otok, který se Sam objevil na páteři, splaskl během 2 dnů a Sam mohla být operována. Operace se naštěstí podařila a po dalších třech týdnech se Sam mohla vrátit domů, protože se uzdravovala velice rychle. Po dalším týdnu se vrátila dokonce do práce. Sice nechodila na žádné mise na cizí planety, ale pomáhala s papírováním a výzkumem v laboratoři.

V době, kdy se Sam zotavovala, zatelefonoval generál Hammond panu prezidentovi a vysvětlil mu, jak se věci mají. Pár dní po majorově návratu do SGC dokonce poctil prezident všechny svou návštěvou. Chtěl se mermomocí setkat se všemi týmy, především s tím nejpovolanějším, totiž SG-1, a chtěl jim poděkovat ze jejich práci, kterou vykonávali vždy na 100 %. Prezident setrval v SGC několik hodin. Po úvodním projevu si prohlížel celou základnu, popovídal si s některými z členů personálu a velice ho zajímalo, jak hvězdná brána vlastně funguje. Sam mu trpělivě odpovídala na všechny jeho všetečné otázky, i když jí občas připadaly velice hloupé. Před svým odchodem nechal prezident svolat schůzku do zasedací místnosti, které se krom generála zúčastnila celá SG-1. Nikdo z jejích členů netušil, co se bude dít.

Všichni seděli napjatě okolo stolu.
"To jsem teda zvědavej, co po nás ještě bude chtít," zašeptal Jack Danielovi, který seděl po jeho pravici.
"Já taky," odpověděl mu Danny stejně tiše.
Jack se podíval na Sam sedící nalevo od něj. Ta mu pohled oplatila. Pohled plný očekávání. Pokrčila rameny na znamení, že také neví, co si má myslet.

"Tady pan prezident by vám chtěl ještě něco povědět. Proto dal svolat tuto schůzku. Je to něco, co byste měli slyšet jen vy čtyři, hlavně dva z vás," řekl na úvod generál Hammond než předal prezidentovi slovo. Než začal prezident mluvit, vyměnili si členové týmu mezi sebou nechápavé pohledy. Co má znamenat 'hlavně dva z vás'? A kteří dva? prolétlo každému z nich hlavou.
"Děkuji generálu Hammondovi za úvod," začal prezident. "Nejprve bych vám chtěl poděkovat za vaši práci, kterou odvádíte. Nebýt vás, naše Země by byla dávno zničena nepřátelskými mimozemskými rasami. Ale teď k tomu, proč jsem vás dal svolat. Jak již řekl generál Hammond, je tu něco, co byste měli slyšet jako první. Je to důležité hlavně pro dva z vás. Určitě se ptáte, proč jen pro dva a hlavně pro které dva. Hned vám to povím. Generál Hammond mi velmi podrobně vyprávěl, co se v posledních týdnech dělo. Především mezi plukovníkem O'Neillem a majorem Carterovou. To, jak se během té doby zblížili víc, než je v předpisech dovoleno. Myslím, že je na čase, abych ve vašem případě udělal výjimku."

Prezident vytáhl ze složky, jež ležela na stole před ním, papír, který dole podepsal a podal ho Jackovi a Sam. Ti se na něj nevěřícně dívali. Oba nevěřili, že by se to mohlo někdy stát. To, že se ale sblížili víc, než bylo zdrávo, byla pravda. Museli pořád myslet na to, co se během Saminy rekonvalescence dělo.

7. kapitola - zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama