Proč zrovna ona? - 5. kapitola

17. září 2011 v 12:00 | Joli |  StarGate
Proč zrovna ona? - 5. kapitola"Konečně je od něj pokoj."

Minul již dlouhý měsíc, ale Sam byla pořád stále na kapačkách a ještě se neprobudila. Jack za ní chodil den co den. Mluvil na ní, doufaje, že se tak probudí, ale zdálo se, že to vůbec nemá žádný účinek.

Bylo to přesně měsíc a dva dny, když šel opět Jack do nemocnice. Vyšel ze svého domu, nastoupil do auta a zanedlouho zaparkoval na parkovišti před hospitalem. Vystoupil a namířil si to k hlavnímu vchodu. Dalo se říct, že se v podstatě do té nemocnice nastěhoval. Trávil tam den co den a přivezl si tam nějaké věci včetně svého revolveru, který od doby, kdy se nečekaně setkal s Petem, nosil stále u sebe. Nevěděl proč, ale připadal si tak jistější a více v bezpečí.
Vyjel do druhého patra a namířil si to k Sam do pokoje. Sedl si na postel a začal na Sam mluvit. Nevěděl, jestli ho slyší, ale doktor říkal, že je to možné a že je to pořád lepší, než když bude jen tak nečinně sedět a koukat na ni. Asi po dvaceti minutách vešel do pokoje ošetřující doktor a řekl Jackovi, jestli by nemohl počkat chvíli venku. Jack neprotestoval. Vyšel ven a řekl si, že zajde zavolat Danielovi, jestli by nepřišel. Chtěl si s ním promluvit o tom, jestli by nebylo vhodné se u Sam po nějakém čase střídat a zkoušet s ní komunikovat, protože se Jack cítil strašně vyčerpaně a bál se, aby z toho nakonec nezkolaboval. Daniel však nebyl doma, tak mu Jack nechal vzkaz na záznamníku a šel zpět k Saminu pokoji. Opatrně do něj nahlédl. Nevěděl, jestli tam doktor stále je a nebo jestli už odešel. Pootevřel dveře a uviděl doktora, jak drží u Samina obličeje polštář a snaží se ji udusit. Falešný doktor se pootočil a Jack v něm náhle poznal Peta, který si po Jackově předchozím odchodu sundal falešný knírek, paruku a barevné kontaktní čočky. Jack ho popadl, odstrčil ho na zem, sklonil se k němu a začal do něj mlátit hlava nehlava. V jednu chvíli se ale Pete vzpamatoval a praštil Jacka do nosu, až Jack zavrávoral dozadu. Pete ho shodil na zem a začal ho nekompromisně škrtit. Soustředil na to svou veškerou sílu. Už to vypadalo, že Jacka nenávratně uškrtí, když v tom zazněl vystřel z pistole. Pete ztuhl ve tváři a skácel se na zem. Jack se posadil a snažil se pořádně nadechnout, když v tom si uvědomil, co se stalo. Pete ležel na zemi s průstřelem zad. Nedocházelo mu, kdo ho mohl postřelit, když si všiml Sam, které vypadla z ruky pistole. Ona se probrala a zachránila mi život, problesklo Jackovi náhle hlavou. Sam vypadala strašně unaveně a vyčerpaně. Mohla hýbat jen hlavou do stran a rukama. Jack byl přesto v tu chvíli šťastný, že se vůbec probrala. Rychle zavolal doopravdického doktora, a poté policii.

Pete byl převezen na patologii. Byl mrtvý a konečně byl od něj pokoj.

6. kapitola - zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama