Proč zrovna ona? - 4. kapitola

17. září 2011 v 11:59 | Joli |  StarGate
Proč zrovna ona? - 4. kapitola


"Nechtěná návstěva"

Jack si potřeboval pořádně pročistit hlavu, a tak se rozhodl, že půjde domů pěšky. Říkal si, že by se mohl stavit u Sam doma a poohlédnout se, jestli je všechno v pořádku.

Vešel do jejího domu a rozsvítil. Pohled, který se mu naskytl, ho vyděsil. Všude byl velký nepořádek. Věci byly zpřeházené ze svých míst, obrázky, kdysi visící na zdech, ležely rozbité na zemi, sedačky měly rozpárané matrace.

Jack přešel doprostřed obýváku a nevěřícně se rozhlížel kolem sebe. Náhle uslyšel nějaký hluk vycházející z ložnice. Šel dovnitř a uviděl tam nějakého chlapa.

"Hej!! Co tu děláte?" zvolal Jack. Chlap se otočil a Jack v něm poznal Peta Shanahanna.
"Co tu děláš?" zeptal se Jack znovu, ale poněkud výhružněji než před tím.
"Á!!! Vy budete určitě plukovník O'Neill," poznamenal jízlivě Pete.
"Ptám se naposled. Co tu děláš?" řekl Jack tvrdě a přistoupil k Petovi.
"Cožpak nevidíš?" uchichtl se Pete kousavě.
"Ty bastarde!!" zařval Jack a pokračoval: "Sam leží v nemocnici, možná už nebude nikdy chodit a ty jí takhle devastuješ byt?? Co jsi to za člověka, že v sobě nemáš ani kouska citu?"
"Tak ona ještě žije??"
"Co?! Jak se můžeš takhle blě ptát?" nechápal Jack.
"Hádej..."
"Tak to jsi byl ty?!? Ty hajzle!!!" procedil Jack mezi zuby. Přiskočil k Petovi a chtěl ho začít mlátit, ale Pete vytáhl pistoli a namířil ji na Jacka, čímž ho donutil k ústupu.
"Proč?? Proč jsi to udělal?"
"No to je snad přece jasné, ne? Sam mi dala kopačky. Nechala mě. Musel jsem se jí nějak pomstít."
"Tím, že ji zabiješ??"
"Jo..." rozesmál se Pete. Byl to smích psychopata. Jack toho využil a vykopl Petovi pistoli z ruky. Strhla se prudká rvačka. Jack přistoupil k Petovi, napřáhl pravou ruku a dal mu jednu do zubů. Pete se zapotácel, ale udržel si rovnováhu. Jack neváhal a znovu ho udeřil, jen s tím rozdílem, že tentokrát Pete upadl. Petovi se podařilo vstát velmi rychle a uhýbat dalším Jackovým ranám. Sám se v jednu chvíli napřáhl a silně Jacka prašil. Tím, že si Jack snažil získat ztracenou rovnováhu, si Pete obstaral dostatek času na to, aby utekl. Jack se zvedl ze země a běžel za ním. Doufal, že ho ještě chytí, ale když vyběhl před dům, viděl už jen rychle se vzdalující auto. Poté se Jack vrátil do Samina domu, kde po zbytek noci uklízel nepořádek. Nakonec zbalil pár věcí, a pak jel domů, aby se trochu vyspal.

5. kapitola - zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama