Proč zrovna ona? - 2. kapitola

17. září 2011 v 11:56 | Joli |  StarGate
Proč zrovna ona? - 2. kapitola


"Den D"

Konečně bylo 24. května, den svatby. Janet byla strašně nervózní. V 10 hodin spolu se Sam, která byla za družičku, nasedala do auta a mířila k zámečku. Za pět minut půl jedenácté auto zastavilo u brány vedoucí do zahrady. Sam a Janet vystoupily. U vchodu čekal generál Hammond, který měl dovést nevěstu k oltáři.

"Teda dámy, všechna čest. Moc vám to sluší."
"Díky, pane," odpověděly obě červenajíce se.

Sam prošla bránou, postavila se na své místo a dala pokyn hudebníkům, aby započali hrát. Janet s generálem stáli připraveni na svých místech a jakmile uslyšeli první tóny, vykročili po červeném koberci ke kovové růžemi pokryté brance. Prošli jí, a poté zahnuli doleva, kde už koberec vedl přímo k oltáři. Daniel nemohl spustit z Janet oči. Připadal mu tak krásná. A teď oba stanuli tváří v tvář novému životu. Společnému životu.
Obřad začal tak, jak měl. Sam však moc nevnímala to, co se tam v tu chvíli dělo, protože byla zahloubaná do svých myšlenek. Nenápadně se podívala na Jacka stojícího vedle Daniela. Jack jí pohled oplatil stejně tak, jak mu ho ona poslala. Sluší jí to, říkal si Jack prohlížejíce si svou podřízenou a v posledních měsících i nejlepší kamarádku. Dokázal bych se na ni dívat celý život a nikdy by mě to neomrzelo, uvažoval, škoda, že mi nikdy nebude povoleno více.
"Danieli Jacksone, berete si zde přítomnou Janet..."

Jack si musel chtě nechtě přiznat, že na Daniela tak trochu žárlí. Přál mu to, ale přišlo mu to strašně nespravedlivé, že se smí oženit se ženou, kterou miluje, a on ne.

"Ano, beru."
"Janet Fraiserová, berete si zde přítomného Daniela..."

Sam na tom byla obdobně. Tak strašně moc by se chtěla vdávat a mít rodinu, ale jediný muž, ten, na kterého ona čekala celý život a cítila, že on je ta láska, které se říká láska na celý život, jí nebyl přán, ba jí byl přímo zakázán. Sam musela v duchu nadávat na všechny ty zákony a předpisy.

"Ano, beru."
"V tom případě vás prohlašuji za mažele. Danieli, můžete políbit nevěstu."
V tu chvíli se Jack a Sam uvědomili, že přišli to nejdůležitější z celého obřadu.
"Tak přátelé," zvolal Daniel, "svatební hostina může začít."
Všichni hosté se začali smát. Hostina byla plná vybraných jídel aneb jak tvrdil Daniel - na ničem jsme nešetřili. Poté začala volná zábava. Okolo čtvrté hodiny odpolední přišla kapela, která měla zajišťovat příjemnou atmosféru svými připravenými písněmi.
"První tanec je pro novomanžele!" zvolal kdosi, když byli členové kapely připraveni hrát. Daniel a Janet přešli do prostřed plácku vyhrazeného pro tanec a začali se pohupovat do rytmu písně. Sam je oba sledovala a říkala si, jak jim to spolu sluší. Náhle se jí vybavila představa, jak teď na jejich místě tančí ona s Jackem. STOP!!! Na co to zase myslíš!!! okřikla se. Píseň skončila a začala nová. Všichni šli na parket a začali tančit. O hodinu později se první hosté začali rozjíždět do svých domovů.
"Sam, pojďte si s mnou ještě zatančit," navrhl Jack.
"No, proč ne?" odpověděla Sam rošťácky a nechala se odvést na parket. Zastavili se někde uprostřed. Sam obtočila ruce okolo Jackova krku a usmála se na něj. Jack jí úsměv opětoval. Levou ruku jí dal kolem ramen a pravou okolo pasu a nežně ji k sobě přivinul. Počali se oddávat rytmům pomalého songu.


If I had to live my life without you near me
The days would all be empty
The nights would seem so long
With you I see forever oh so clearly
I might have been in love before
But it never felt this strong
Our dreams are young and we both know
They'll take us where we want to go
Hold me now, touch me now
I don't want to live without you


Jack pomalu odtáhl obličej od Samina a podíval se do jejích hlubokých pomněnkových očí, ve kterých se odrážely ty jeho. Snažil se tu chvíli co nejvíce vychutnat, protože těch chvil, kdy se cítil nejšťastnější, bylo velmi málo. Něžně políbil Sam na čelo, opět ji k sobě přitiskl a začal jí do ucha šeptat refrén písně, která právě zněla:


Nothing's gonna change my love for you
You ought to know by now how much I love you
One thing you can be sure of
I'll never ask for more than your love

Nothing's gonna change my love for you
You ought to know by now how much I love you
The world may change my whole life through
But nothing's gonna change my love for you


Sam si připadala jako v ráji. Strašně moc si přála, aby to nikdy neskončilo. Věděla, že toho chlapa prostě miluje. Pokaždé, když byla v jeho náruči, cítila se v bezpečí, i když byli třeba jen kousek blízko smrti. Pokaždé se snažila si zapamatovat jeho vůni, tlukot jeho srdce, jeho přítomnost...


If the road ahead is not so easy
Our love will lead the way for us
Like a guiding star
I'll be there for you if you should need me
You don't have to change a thing
I love you just the way you are
So come with me and share the view
I'll help you see forever too
Hold me now, touch me now
I don't want to live without you


Oba se k sobě tiskli a nevnímali okolní svět. Daniel a Janet se na ně podívali a usmáli se.

"Sluší jim to spolu."
"Ano, všem zamilovaným to spolu sluší."
V tu chvíli se ozval výstřel z pušky. Všichni se instinktivně přikrčili, jen Sam stála rovně s výrazem velké bolesti ve tváři. Poté se skácela a Jack ji jen taktak chytil.

"Sam?!? Co je ti???" zeptal se přidušeným hlasem plným strachu. Položil Sam opatrně na zem, když zjistil, že má ruce celé od krve. Od její krve.
"Sam?!? Ne... to ne... co mi to děláš?!?" hlesl se Jack. "Co tu tak všichni zíráte? Proč nevoláte sanitku? Dělejte!!!"

3. kapitola - zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin | 1. února 2017 v 22:57 | Reagovat

Doufám že se z toho dostane. ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama