Proč zrovna ona? - 1. kapitola

17. září 2011 v 11:55 | Joli |  StarGate
Název: Proč zrovna ona?
Autor: Joli
Překladatel: -
Seriál: StarGate SG-1
Žánr:
Páry: Sam/Jack, Daniel/Janet
Věk: neomezeno
Délka: kapitolovka
Osa: nezařazeno
Stav: dokončené
Synopse: Daniel a Janet slaví svatbu. Během pár vteřin se však dalším dvěma lidem dokáže změnit život - o 180°."Přípravy"

Sam byla tou zprávou velmi nadšená. Její spolupracovnice a zároveň nejlepší kamarádka Janet Fraiserová se měla vdávat. Měla si brát Daniela Jacksona, který se po dlouhé době konečně odvážil ji požádat o ruku, ačkoli bylo nad slunce jasné, že k tomu stejně jednou dojde.

Všechny formality byly již vyřízeny, stačilo už jen udělat to příjemné - výzdoba onoho místa. Obřad byl naplánován na 24. května, na den Janetiných narozenin, a měl se konat v zahradách malého zámečku, v blízkosti Janetina rodiště. Tým SG-1, vzhledem k tomu, že bylo tzv. období klidu, kdy se nic nedělo, dostal týdenní volno.

Sam pomáhala v zahradách s výzdobou. Byla šťastná, že se její kamarádka vdává a moc jí to přála. Zároveň ji ale trápila myšlenka, zda se někdy vdá ona sama. Bála se, že se jí to nikdy nepovede, zvláště když se jí rozpadal každý vztah. Nedávno se rozešla s Petem, o kterém si myslela, že ho miluje. Požádal ji dokonce o ruku, ale ve chvíli, kdy jí nasazoval snubní prsten, si uvědomila, že láska, kterou k němu cítila, byla zase pouhý klam, jenž měl zastínit lásku k někomu jinému. K člověku, jehož Sam tajně milovala, ale nikdy jí ho nemělo být dopřáno.

"Sam!! Kam to koukáš?!" zeptala se Janet, která se nečekaně objevila vedle ní.
"Ale, jen jsem se zamyslela," usmála se na ni, ačkoli jí do smíchu vůbec nebylo.
"Co myslíš, Sam, bude lepší, když budou na židlích dané řetězy z růží nebo ne?"
"Určitě řetězy."
"Bílé nebo růžové kvítky?"
"Růžové, ať je trochu změna. Nemusí tu být všechno bílé, ne?"
"Máš pravdu."

Sam se musela v duchu zasmát, když viděla Janet tak nadšenou. Uvědomila si, že je to vlastně poprvé, co jí Janet připadá doopravdy šťastná. Přála si, aby mohla být taky šťastná, ale naposledy se tak cítila před tím, než jí zemřela matka. Od té doby vedla Sam velice těžký život a jediný člověk, který by ji mohl zase udělat šťastnou, s ní den co den pracoval, nasazoval s ní vlastní život a přestože byl každou chvíli v její blízkosti, byl jí dál, než si kdy oba mohli myslet.


2. kapitola - zde
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karin | 1. února 2017 v 22:53 | Reagovat

Vypadá to zajímavě. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama