Pod jmelím

5. září 2011 v 12:31 | Joli |  StarGate
Název: Pod jmelím
Autor: Joli
Překladatel: -
Seriál: StarGate SG-1
Žánr: romance
Páry: Sam/Jack
Věk: neomezeno
Délka: jednorázovka
Osa: nezařazeno
Stav: dokončené
Synopse: Vánoční klid a pohoda.


Colorado Springs bylo již zahaleno do noci. Jediné světlo, které tlumeně ozařovalo ulice, vycházelo z pouličních lamp a vytvářelo jemné stíny, které dopadaly na zasněžené chodníky. A sněhu pomalu přibývalo. Jemné bílé vločky tiše dopadaly na zem a tvořily neporušenou pokrývku.

Vánoční stromeček stojící v obývacím pokoji byl v tu chvíli jediným zdrojem světla. Celý dům se jinak utápěl ve tmě. A vlastně ani nebylo třeba, aby se ve všech místnostech svítilo. Novomanželský pár seděl před vánočním stromem. Oba manželé držící toho druhého v náruči, se uvelebili na zemi a zády se opírali o gauč. Jak Jack říkal, byl to jeho oblíbený způsob odpočinku a jedině tak dokázal plně relaxovat.
Oba drželi v ruce skleničku se svařeným vínem. Upíjeli, povídali si, smáli se. V tu chvíli to bylo úplně jedno, čemu. Hlavní pro ně bylo, že si rozuměli... že jim bylo spolu dobře. V srdcích měli naprostý klid a mír. Oba věděli, že i kdyby se v tu chvíli stalo cokoliv, nic by je nedostalo z tepla náruče toho druhého.
Sam se dívala svému muži do očí a ač bylo v místnosti víceméně šero (vánoční stromeček takové světlo zase nevydával), viděla, jak jeho oči září štěstím. Věnovala mu jeden ze svých něžných úsměvů plných lásky. Nebylo třeba říkat jediného slova, protože vše vyjadřovaly jejich vzájemné pohledy.
Náhle si Sam všimla, jak kolem jejího obličeje něco proletělo dolů a zachytilo se to na jejím jemném pleteném svetru. Sklopila pohled a spatřila malinkatou větvičku zeleného jmelí. S Jackem se na sebe podívali, a poté stočili pohled nad sebe. Chvilku pozorovali lustr, který visel nad nimi a na němž se houpalo jmelí. Následně se jejich pohledy opět setkaly.
"Miluju tě," zašeptali naráz, a poté se jejich rty spojily v jeden láskyplný polibek.

THE END
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej | Web | 8. září 2011 v 11:50 | Reagovat

já mám taky Vánoce!!! todle si nikdy neřekli, juchůůůůůůůůů aspoň někdo mi "ukázal"

2 Joli (admin) | E-mail | 8. září 2011 v 12:36 | Reagovat

Bohužel toho bylo víc, co si neřekli. :-?  :-D Ale díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama