Pod hvězdami

4. září 2011 v 20:33 | Joli |  StarGate
Název: Pod hvězdami
Autor: Joli
Překladatel: -
Seriál: StarGate SG-1
Žánr: romance
Páry: Sam/Jack
Věk: neomezeno
Délka: jednorázovka
Osa: nezařazeno
Stav: dokončené
Synopse: hvězdné nebe nad nimi a láska v nich


"Carterová, jak to, že ještě nespíte?" zeptal se Jack, když si všiml, že je jeho podřízená neustále vzhůru. "Už jste měla dávno spát. Zítra pokračujeme v misi a nepotřebuju, abyste mi cestou padla kvůli únavě," pokračoval. Snažil se ji naoko pokárat, ale ač byla tma, bylo vidět, jak mu cukají koutky.
"Já vím, pane. Zkoušela jsem usnout, ale nějak nemůžu. Nevím, proč," usmála se na něj Sam ze svého spacáku. Svoji část hlídky měla již za sebou a nyní ležela ve spacáku a snažila se zabrat.
"Zkuste to znova, však ono to půjde," mrknul na ni Jack, než se natáhl k ohni, aby ho prohrábl.
"Fajn," kývla Sam a zavřela znovu oči v naději, že se spánek nakonec dostaví, a to rychle. Poté, co se však další půl hodinu převalovala a snažila se najít tu nejpohodlnější pozici ke spaní, to vzdala. Rezignovaně se posadila, přejela si rukou po vlasech, aby upravila neposedné pramínky, a pak se posadila vedle překvapeného Jacka.
"Doufám, že vám nebude vadit, když tu chvilku posedím s vámi."
"No, vaše společnost mi jistě vadit nebude, ale pamatujete si snad, co jsem říkal o únavě a zítřejší... vlastně už dnešní cestě."
"Vím, pane. Nebojte se, zvládnu to," usmála se Sam rozhodně. "Navíc, nehodlám tu sedět celou noc, jen chvilku."
"Jak myslíte," zvedl Jack obočí. Asi deset minut si neřekli ani slovo, ale ani jednomu z nich to v tu chvíli nevadilo. Jak si oba nezávisle na sobě uvědomovali, bylo jim spolu dobře. I beze slov. Náhle si Jack všiml, že se Sam zatřála zimou. Ohýnek nebyl zrovna z těch největších a ač měla Sam na sobě teplou uniformu a přes záda přehozený spacák, přesto se pod prudkým závanem větru zachvěla.
"Pojďte ke mně," zašeptal Jack a vzal Sam opatrně do náruče. "No co. Spát nemůžete a já vás mrznout nenechám," vysvětlil, když se na něho nechápavě podívala. Nakonec se usmála a opřela mu hlavu o rameno.
"Je mi s váma dobře," zašeptala po chvíli. Věděla, že možná dělá chybu. Že k ní Jack možná nic necítí a že nejspíš porušuje nějaká stupidní armádní pravidla. Jackova přítomnost ji v tu chvíli však natolik omámila, že jí to nevadilo. Vešekeré starosti a úvahy o tom, co je správné, a co ne, byly naprosto upozaděny.
"Ehm... cože?" bylo jediné, co ze sebe Jack dostal. Ne, že by se mu její slova nelíbila, ale naprosto ho to překvapilo.
"Promiňte, neměla jsem to říkat. Ani nevím, proč jsem to udělala," vyhrkla najednou Sam. Jackova reakce ji vrátila zpět do reality a ona si uvědomila, že provedla něco, co do té doby nepokládala za správné. "Ještě jednou se omlouvám, byla to chyba. Už... se to nebude nikdy opakovat, slibuju..." vykoktala nějak ze sebe a chtěla vstát. Jack ji ale zastavil.
"Sam, počkej... nechoď. Nemyslel jsem to tak... že se mi to nelíbí. Taky je mi s... tebou dobře. Jen mě to... překvapilo, že to říkáš."
"Opravdu?" ujišťovala se.
"Jo, opravdu. Neodcházej ode mě," zašeptal Jack a něžně Sam políbil.

Oheň už pomalu dohoříval a na místo, kde tábořili, padala hustá tma. Přesto Jack viděl v Saminých očích světýlka. To, jak se v nich odrážely jasné hvězdy, které tu noc svítily. A on věděl, že už nikdy nebude sám.

THE END
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej | Web | 8. září 2011 v 11:48 | Reagovat

od tebe by se ty zpropadený scénáristi měli učit a ne tam věčně jen narážet na to, že se ty dva možná vzali!!!

2 Joli (admin) | E-mail | 8. září 2011 v 12:38 | Reagovat

Jaj, děkuju za poklonu. *červená se* Nj, co holt neudělali scénáristi, musí udělat sám fanoušek. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama