Nebe

5. září 2011 v 11:59 | Joli |  StarGate
Název: Nebe
Autor: Joli
Překladatel: -
Seriál: StarGate SG-1
Žánr: *pořád nevím, kam to zařadit*
Páry: Sam/Jack
Věk: neomezeno
Délka: jednorázovka
Osa: nezařazeno
Stav: dokončené
Synopse: Jaké je to v nebi?Jednoho dne na Zemi zemřel muž, který toho pro svůj svět udělal víc, než kdokoliv jiný. Jeho duše se dostala do nebe a z muže se stal anděl. Anděl předstoupil před Boha a ten mu řekl:
"U nás v nebi jsou všichni v ráji. Každý si však svůj ráj utváří podle sebe. Každý si nechá zdát svůj sen, který ho naplňuje štěstím. Tobě se nyní po sedm nocí budou zdát různé sny - co noc, to jiný sen. Poté mi řekneš, o čem ty sny byly. Pak si vybereš sen, který budeš chtít, aby se ti zdál po celou věčnost."

Anděl přikývl na souhlas a odešel. Za sedm dní se vrátil k Bohu a ten se ho zeptal: "O čem byly tvé sny?"

Anděl upřel své oči na Boha a začal mu vyprávět: "Můj první sen byl o mém dětství a mém vztahu k rodičům. Druhý sen byl o škole, o mých kamarádech a o tom, co jsme spolu dělali. Třetí sen byl o tom, jak jsem se seznámil se svou budoucí manželkou. Čtvrtý sen byl o mé vlastní rodině a o mém synovi. Pátý sen byl o tragédii, která naši rodinu postihla. Šestý sen byl o mé práci, kterou jsem dělal deset let a kterou jsem měl moc rád. Poslední sen pak byl o mé nenaplněné lásce k ženě. Nade vše ji miloval a ona zase milovala mě. Sen o ženě, s níž jsem však nikdy nesměl být šťastný, protože nám to ostatní zakázali."

A Bůh se zeptal: "Který sen sis vybral?"

A anděl odpověděl: "Vybral jsem si ten poslední."

Bůh se nechápavě otázal: "Proč zrovna tento sen? Je ze všech nejsmutnější."

A anděl jen dodal: "Protože je o mé vyvolené. O ženě, na které mi velice záleželo. S ní jsem žil ráj v pekle. Ráj, protože jsem s ní mohl být den co den, a v pekle, protože jsem s ní nemohl být tak, jak jsem si přál. Ona mi dala důvod žít dál - v době, kdy jsem byl úplně na dně. Vnesla do mé duše naději a ukázala mi, co doopravdy znamená někoho milovat. Stala se světlem mých tmavých dní. Byla tím jediným, koho jsem miloval a která se ke mně neobrátila zády, když jsem přišel o všechno. Pomohla mi být lepším. Pomohla mi být člověkem."

Bůh jen pokývl hlavou a řekl: "Dobře. Je to tvá volba. Já ti ji pomohu uskutečnit. Nyní můžeš jít k ostatním andělům. Můžeš jít do ráje."

Anděl se otočil a až nyní si Bůh všiml jména, které měl anděl na cedulce. Stálo na ní: Jack O´Neill.

THE END
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Šílenej | Web | 8. září 2011 v 11:43 | Reagovat

tak takovrj anděl by se mi taky líbil, nepošleš ho mě strážit? :-D ne, kecám, taková věc by mě v životě nenapadla, bylo to super napsaný!

2 Joli (admin) | E-mail | 8. září 2011 v 12:37 | Reagovat

Taky bych toho anděla brala, popravdě řečeno. :-D Děkuju za pochvalu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama